Bakteriální infekce (Mycoplasma, Ureaplasma, Acoleplasma) u psů

15.01.2016 11:32
Mykoplazmata u psů
Mykoplazmata je všeobecná zdravotní jméno dané nemoci způsobené některého ze tří infekčních agens: mycoplasma, t-mykoplasma nebo Ureaplasma, a Acholeplasma. Každý z těchto látek je anaerobní bakteriální parazitní mikroorganismus. Jsou schopné žít a růst a to i bez přítomnosti kyslíku (anaerobní), a jsou schopny se samostatně vyrábět.
Mycoplasma nedostatek pravda buněčná stěna, což je schopné za předpokladu, že různé tvary, a schopné rozšíření do různých systémů v celém těle, z dýchacích cest, kde může způsobit zápal plic, do močového traktu, kde mohou mít za následek různé formy nemocných podmínek. Tyto bakterie jsou považovány za nejmenší organismy schopné růstu nezávisle, a zůstávají všudypřítomné v přírodě; oni jsou nalezení v téměř každém prostředí, způsobit onemocnění nejen u zvířat, ale také u lidí, rostliny, a hmyzu.
Příznaky a typy
Příznaky mykoplazmózy zahrnuje současně zánět několika kloubů (známý jako polyartritidy), jako jsou kolena, kotníky, boky, nebo ramena. Dlouhodobé kulhání, obtíž pohybovat, horečka, a obecné známky nepohodlí jsou některé z typických příznaků. Další příznaky mohou zahrnovat šilhání nebo nárazový bliká, kapalina-nahromadění v očích, zarudlýma očima, výtok z očí,, nebo zánět spojivek, stav, v němž vlhké tkáně oka se zanítí. Respirační symptomy jsou obvykle mírné, s kýcháním je hlavním problémem.
U psů, další známky vztahující se k místě infekce mohou zahrnovat infekcí dýchacího ústrojí, nebo močového a pohlavního ústrojí infekce. Uretritida, vaginitida, prostatitida, zánět ledvin, a cystitida jsou některé z podmínek, které mohou být přítomny. Vzhledem k genitálií na reprodukční systém blízkosti této bakteriální parazita, neplodnost je obyčejný nález, spolu s těhotenstvím, které abort nebo produkují slabé novorozence, vyústit v narození mrtvého dítěte, Předčasné úmrtí novorozenců, nebo smrt, zatímco v zárodku.
Příčiny
Mykoplazmata je způsobena tím, expozice na řadu banálních bakterií, které lze nalézt v celém prostředí. Některé druhy bakterií, které vedou k mykoplazmózy u psů patří M. psovité šelmy, M. spumans, a M. maculosum.
Faktory, které mohou zvýšit riziko vzniku mykoplazmózy patří imunity poruchu, která brání imunitní systém správnou funkci, , jakož i dalších problémů, které mohou mít vliv na imunitní systém, jako nádory.
Diagnóza
Váš veterinární lékař provede důkladné fyzické zkoušky na svého psa, s přihlédnutím k pozadí historie příznaků a možných incidentů, které by mohly vedly k tomuto stavu. Kompletní krevní profil se budou provádět také, včetně chemického profilu krve, kompletní krevní obraz, a vyšetření moči.
Existují různé diagnostické postupy, které mohou být prováděny, pokud příznaky mykoplazmata jsou přítomné. Analýza tekutiny vylučovány do prostaty může odhalit pokud normální bakteriální kultury jsou přítomny. Přítomnost mykoplazmóza bude současně s zánětlivých buněk. Pokud polyarthritis podezření, Analýza synoviální tekutině, tekutina nachází v dutinách některých kloubů (např., kolena, ramena), může být užitečné. Zvýšené hladiny nondegenerative neutrofilů, typ bílých krvinek, se obvykle nacházejí v tomto případě.
Léčba
Mykoplazmata je ošetřeno ambulantně, znamenat, že to nevyžaduje hospitalizaci a mohou být léčeny doma. V závislosti na závažnosti a lokalizaci stavu, antibiotika mohou být předepsány s cílem řešit infekci.
Prevence
Nejsou známy žádné vakcíny k dispozici, aby se zabránilo infekci bakteriemi, které způsobují mykoplazmózy, tak, že se malý, že by bylo možné zabránit infekci. Bakterie způsobující mykoplazmózy může být zabit vysycháním (například, prostřednictvím slunečního svitu) stejně jako chemická dezinfekce. Váš veterinární lékař může vás při výběru produktů, které budou pracovat v prostředí. Obecné čistotu a zamezení prodloužené působení vlhkosti může být užitečné.