Jak jsme rodili vrh A

31.01.2015 15:14

Vytoužené a zároveň obávané datum se blížilo. Z vyšetření ultrazvukem jsem věděla, že štěňátek je pět, spíše víc než pět. A narodit se mají 25.1.2015.

Vše bylo nachystáno, porodní bedna s měkkou dekou pro štěňátka se líbila našim fenám. Totiž Naiře a Sissi. Naren, která v ní měla brzy rodit o ní nechtěla ani slyšet. Pro mne to nebyl první porod, nějaké děti už mám      :-) Také jsem kdysi odchovala postupně sedm vrhů rotvailerů, tak vím, jak asi porod probíhá. Ale Naren neví..neví, je to její první vrh, a tak, jako by byl i můj první.

23.1. večer se Naren začala chladit v chodbě na dlažbě, jazyk až na náprsence. Doma bylo docela teplo, ale začala jsem mít tušení. Večerní krmení proběhlo normálně, sežrala vše, jako vždy..i s miskou :-) Trošku mě uklidnilo, že má takový apetit...hm,prvnička, tak to asi prožívá několik dní předem.

Spát jsem se ale ten večer nedostala, postupně jsem viděla, že rodíme už dnes. A do bedny pořád ne a ne. Až jsem viděla, že nahrbená tlačí, šoupla jsem ji tam a za chvíli bylo první štěňátko na světě..a máma už se odsud nehne :-) Společně se o mimi postaráme, o naši první, Fialovou holčičku, narozenou v 1.54h, a ve 2.10 je tu další, Bílá holčička. Olízané Narenkou a mnou dosucha vytřené holčičky se hned ujaly , zatím bez tlačenice, cecíků (jednou budete, holky, vzpomínat, až vás tam bude osm :-) ), a Naren má hodinku na odpočinek a nabrání sil na porod další holčičky, Růžové v 3.20. Ve 3.30h, nevěřícně koukám, že je tu zase holka, a pěkný macík, Černá. Hodinová přestávka- áá, chlap, řve jako na lesy..pan Modrý. 5.10h Hnědý. Už je vás šest, jste všichni?? Nene, hodinka klidu a v 6.20 Červená a hned za ní v 6.30 Oranžová. Hmm, je vás osm, víc už nechci, ostatní tam zůstaňte na příště :))) A tak to i zůstalo.

Naren vše zvládla na jedničku, dostala dobrou kávičku a polívčičku a já nevěřím našemu štěstí...

Máme to za sebou a nás čekají skoro dva krásné měsíce s psími miminky.

Tak hodně zdravíčka a dlouhý život s hodnými páníčky, kulíšci naši malovaní,...milovaní.